6 października
2011
Katarzyna Batko-Tołuć

Zdjęcie: Raoul Pop/Flickr.

11 października 2011 roku, w godzinach 10.00-16.00 Pozarządowe Centrum Dostępu do Informacji Publicznej przy Stowarzyszeniu Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich zaprasza na bezpłatne warsztaty z dostępu do informacji publicznej. Każdy warsztat prowadzony jest aktywnymi metodami. Zachęcamy do uczestnictwa szczególnie osoby, które nie mają dużego doświadczenia w temacie dostępu do informacji. Spotkanie poprowadzi prawnik – Krzysztof Izdebski, który udziela porad prawnych w Pozarządowym Centrum oraz Aneta Pierzchała-Tolak, członkini SLLGO, która zrealizowała szereg monitoringów działania lokalnych organów administracji publicznej.

Nasza podejście zawsze dotyczy perspektywy obywatela (podmiotu uprawnionego), a nie administracji (podmiotów zobowiązanych). W programie zajmujemy się następującymi tematami:
• czym jest informacja publiczna,
• jakie ma ona znaczenie dla życia każdego i każdej z nas,
• kto musi ją udostępniać.
• kto może wnioskować o informację,
• jakie obowiązują w tej kwestii procedury (w tym roku z uwzględnieniem zmian wynikających z nowelizowania ustawy o dostępie do informacji publicznej).

Zgłoszenia na warsztaty należy dokonać poprzez wysłanie do 8 października 2011 roku dokładnie wypełnionego formularza na adres: [email protected]. O przyjęciu decyduje opis motywacji dotyczący uczestnictwa w spotkaniu i kolejność zgłoszeń. Każda przyjęta osoba otrzyma potwierdzenie wraz z podaniem dokładnego miejsca warsztatu.
Dodatkowych informacji udziela Katarzyna Batko-Tołuć, tel. 22 844 73 55 .


Komentarz