1 grudnia
2010
Marcin Gerwin i Maja Grabkowska

Na zakończenie kampanii wyborczej w Spółdzielni Literackiej przeprowadziliśmy wywiad z ostatnim kandydatem na prezydenta Sopotu - Jackiem Karnowskim. Przed pierwszą turą prezydent Karnowski nie chciał się z nami spotkać, jednak zdecydował się na to po tym, jak kolejny raz ponowiliśmy nasze zaproszenie. Zależało nam na tym, by móc porównać poglądy obu kandydatów na prezydenta Sopotu, którzy przeszli do drugiej tury wyborów, dlatego też mieliśmy przygotowany dla Jacka Karnowskiego ten sam zestaw pytań, które zadawaliśmy pozostałym kandydatom przed pierwszą turą. Pan prezydent miał niewiele czasu, więc musieliśmy się streszczać, by zdążyć zadać mu wszystkie pytania, ale udało się. Zestawienie poglądów kandydatów Wojciecha Fułka i Jacka Karnowskiego już w piątek, w naszej praktycznej porównywarce.

1. Konsultacje społeczne, budżet obywatelski (7:52 min.)

2. Oś administracji i biznesu (3:45 min.)

3. Korki w Sopocie (3:06 min.)

4. Nowy dworzec (7:05 min.)

5. Park Grodowy (1:25 min.)

6. Zmiany klimatu - wpływ człowieka i propozycje rozwiązań (2:55 min.)

7. Wizja Sopotu w przyszłości i pomysł na zatrzymanie młodych Sopocian (0:59 min.)


5 komentarzy

 1. Ampersand
  01/12/2022

  Bardzo ciekawy i konkretny wywiad, a jeśli wszyscy byli pod działaniem środków uspokajających, to zadziałały tylko przez około 10 minut.
  Moje subiektywne podsumowanie: „Konsultacje społeczne” i „ankiety” powinny być przeprowadzane tak rzetelnie jak dotychczas, a jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami, to powinien wykazać się własnym wysiłkiem i zdobyć wszystkie informacje. „Trojlebusy” (wym. oryginalna) i inne elementy poprawy komunikacji rozładują wszelkie korki, w tym wynikające z powstania osi, która tak naprawdę będzie małą ośką. Przy dworcu będą Złote Tarasy, ale tanie, a pan Piotrusiewicz może mieć inną wizję. Dworzec o powierzchni hadl-usł 12,5 tys. m kw. nie dobije Sopotu. W sprawie parku grodowego propozycja przeterminowanej i zarzuconej już obietnicy konkursu architektonicznego. W sprawie emisji gazów trzeba wziąć pomysł dopłat do paneli solarnych z Przywidza, a Sopot powinien być St. Tropez. Dla młodych Sopocian będzie 240 mieszkań komunalnych.

 2. Agata
  02/12/2022

  a oto link do Saint Tropez:) no comments:)
  http://www.ot-saint-tropez.com/

 3. Ampersand
  02/12/2022

  a oto link do Saint Tropez, gdzie każdy może przejrzeć plan zagospodarowania, a jak nie umie, to może przyjść na spotkania, których było trzy na ten temat, a konsultacje społeczne na ten temat trwają rok. Zapraszam Pana prezydenta, do Saint Tropez, ale po nauki.
  http://www.saint-tropez.fr/fr/Mairie/Urbanismeetam%C3%A9nagement/tabid/323/Default.aspx

 4. andrzej
  02/12/2022

  Piskorz, nic dodać nic ująć.
  Tylko czy opcja druga ma wizję czy to nie jest patowy wybór?

 5. jacek
  05/12/2022

  Pan Kandydat zupelnie oderwl sie od ziemi i zamarzyl …dajac Saint Tropez jako przyklad celu do ktorego chcialby dazyc..Do tego wizje tunelu pod Sopotem i mamy material do ksiazki Jules Verne../choc w innych krajach tunele buduje sie wielokilometrowe…/
  Ale moze wynik wyborow sprowadzi Kandydata na ziemie…Oby!

Komentarz