22 kwietnia
2010
Marcin Gerwin

Zdjęcie: Ed Yourdon/Flickr.

Aby ułatwić mieszkańcom dostęp do informacji o konsultacjach społecznych, zaproponowaliśmy w urzędzie utworzenie specjalnej strony internetowej, właśnie na ich temat. Jej idea jest taka, by wszystkie zaproszenia na spotkania z mieszkańcami oraz wyniki konsultacji społecznych ukazywały się w jednym miejscu i by można było otrzymywać wiadomości w tej kwestii na e-mail. Oprócz tego, by mieszkańcy byli lepiej zorientowani, czym aktualnie zajmuje się rada miasta, zaproponowaliśmy dodanie informacji o planowanych sesjach rady miasta, spotkaniach komisji i projektach uchwał (co prawda informacja o spotkaniach komisji w ogóle jest zamieszczana w internecie, jednak jest ona tak ukryta, że jej znalezienie jest niemal niemożliwe) oraz by zamieścić tam informację o inicjatywie uchwałodawczej mieszkańców, najlepiej wraz z poradnikiem. Propozycję układu strony, można zobaczyć tutaj. Byłoby świetnie, gdyby na tę stronę można było wejść od razu ze strony głównej urzędu miasta i by miała ona swoją osobną domenę, na przykład „demokracja.sopot.pl”. No, i osobny serwer też by się przydał, bo ten urzędowy często się zawiesza i nie można przejść dalej niż strona startowa.


2 komentarze

  1. Jan
    18/08/2022

    Popieram! Uważam pomysł za racjonalny - słuszny i bardzo pomocny w przekazywaniu informacji dot. życia m. Sopotu przynajmniej dla internetowej części lokalnej społeczności.

  2. Dorota
    18/08/2022

    Świetny pomysł. A swoja drogą strona internetowa UM w Sopocie jest kiepska. Trudno szybko dotrzeć do informacji, na której nam zależy.

Komentarz